Terapia Nietrzymania Moczu

Terapia Nietrzymania Moczu

Prawie co czwarta kobieta (24%) w wieku od 18 do 48 lat cierpi na wysiłkowe NTM. Ok. 37% kobiet pomiędzy 35 a 54 rokiem życia doświadczyło objawów wysiłkowego NTM, a ok. 39% kobiet po ukończeniu 55 lat. Wśród 63% kobiet z wysiłkowym NTM pierwsze objawy pojawiły się przed 50, a u 18% przed 29 rokiem życia.

Przyczyny wysiłkowego NTM u kobiet:

 • poród
 • niedobory hormonalne związane z okresem przekwitania
 • wrodzona wada tkanki łącznej
 • przebyte operacje cewki moczowej
 • radioterapia
 • wady wrodzone

Przyczyny wysiłkowego NTM u mężczyzn: 

 • uszkodzenie zwieraczy np. w trakcie operacji gruczołu krokowego z powodu nowotworu
 • łagodny rozrost gruczołu krokowego
 • operacja odbytnicy
 • radioterapia
 • uraz

INTER LAB-PelvicTrainer
Trenuj mięśnie dna miednicy w najprostszy sposób- w ubraniu sportowym lub codziennym !

INTER LAB-PelvicTrainer to pierwsze urządzenie do treningu mięśni dna miednicy z zastosowaniem biofeedbacku, w którym uczestnicy wykonują ćwiczenia w pozycji siedzącej w pełni ubrani, co pozwala na spokojny i komfortowy trening w obszarze dna miednicy.

INTER LAB-PelvicTrainer uczy uświadamiać sobie czynności wcześniej często nieuświadomione oraz wpływa na poprawę tych czynności. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu jest to nauka świadomego skurczu i świadomej reakcji mięśni dna miednicy.

Biofeedback rejestruje aktywność mięśni dna miednicy podczas napinania, rozluźniania oraz czasu trwania skurczu w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Na monitorze wyświetlany jest duży wykres, prosty do zrozumienia przez pacjenta. Stopień trudności definiowany jest przez personel i indywidualnie dostosowany do potrzeb osoby wykonującej ćwiczenia.

Konfiguracja wykresu jest prosta i łatwa do zaprogramowania a wyniki treningu wyrażone są w procentach, co pozwala na precyzyjną i obiektywną obserwację postępów terapii każdego pacjenta.

Dlaczego INTER LAB-PelvicTrainer ? To idealne rozwiązanie!

Trening odbywa się w ubraniu, w sposób zupełnie nie krępujący.

Trenując 3 razy w tygodniu, uzyskuje się widoczne efekty już po 10-20 treningach.

Nie ma żadnych skutków ubocznych i praktycznie żadnych przeciwwskazań, warunkiem jest wygojenie się ran pooperacyjnych.

Osoby z rozrusznikiem serca, niewydolnością serca lub kompleksowymi zaburzeniami funkcji w obrębie miednicy powinny przed treningiem skonsultować się ze swoim lekarzem.

INTER LAB-PelvicTrainer oferuje bezpieczny i skuteczny trening, a parametry diagnostyczne, przebieg ćwiczeń i osiągnięte postępy są rejestrowane i porównywane.

Dzięki INTER LAB-PelvicTrainer uzyskane efekty przywracające prawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy przyczyniają się do poprawy jakości życia, pozwalając znów na beztroski śmiech, uprawianie sportów, podnoszenie przedmiotów, poprawę seksualności, przywrócenie potencji i kontrolę nad czynnościami fizjologicznymi.

INTER LAB-PelvicTrainer jest pierwszym urządzeniem umożliwiającym prawidłowe ćwiczenie mięśni dna miednicy bez konieczności bezpośredniego kontaktu urządzenia z narządami moczo-płciowymi.

Klienci mogą korzystać z urządzenia w normalnym ubraniu, a fizjoterapeuta może obserwować i kontrolować na monitorze poprawność wykonywanych ćwiczeń.

Zastosowanie:

Zakres zastosowań jest bardzo duży i skuteczny w wielu dolegliwościach i chorobach. Oprócz profilaktyki urządzenie to stosuje się między innymi w następujących przypadkach:

 •  Nietrzymanie moczu lub stolca
 • Jelito drażliwe
 •  Przy problemach z erekcją
 •  Wadach postawy
 •  Po operacji prostaty
 • Przed i po porodzie
 • W obniżeniu macicy i cewki moczowej
 • Po operacji w obrębie miednicy
 • W nadwadze
 • Bólach pleców

ZAPRASZAMY

Centrum Medyczne Inter Lab

ul. 28 Czerwca 1956 r. 161 60-505 Poznań

Salus Talent URO to głęboka stymulacja elektromagnetyczna stosowana w schorzeniach uroginekologicznych i urologicznych. Terapia ta pomocna jest szczególnie u pacjentów z nietrzymaniem moczu.

Schorzenia uroginekologiczne i urologiczne to poważny problem dla pacjentów obu płci w różnym wieku. Stereotypem jest myślenie, że nietrzymanie moczu jest krępującym problemem wyłącznie u pań w podeszłym wieku. Tak naprawdę u pacjentek w każdej grupie wiekowej może występować taki problem, ale chyba najbardziej krępujący jest dla młodych kobiet. Najczęściej pojawia się po urodzeniu dziecka. Dla mężczyzn ta grupa schorzeń to przede wszystkim problemy z prostatą i wynikające z nich powikłania oraz zaburzenia związane z erekcją. Terapia Salus Talent Uro to bezinwazyjny, niekrępujący, komfortowy dla pacjentów i skuteczny system terapii polem elektromagnetycznym.

SALUS-TALENT jest wszechstronnym urządzeniem do terapii schorzeń narządu ruchu. Samodzielne wykorzystanie urządzenia Salus-Talent doskonale sprawdza się zarówno jako terapia bólu, ale również zabieg stymulujący oraz przyspieszający regenerację. Ze względu na jego doskonałe właściwości głęboka stymulacja elektromagnetyczna Salus-Talent ma swoje zastosowanie również w schorzeniach uroginekologicznych. Dodatkową zaletą jest fakt, że zabiegi są nieinwazyjne i komfortowe. Zabieg wykonuje się 2-3 razy w tygodniu przez ok. 4 tygodnie.

Zasada działania

Terapia Salus-Talent URO to rodzaj głębokiej stymulacji elektromagnetycznej o dużej intensywności i małej częstotliwości pola elektromagnetycznego, przez co zabiegi wykonywane są bezinwazyjnie i są bezpieczne dla pacjenta i skuteczne. W przypadku schorzeń uroginekologicznych, które dla pacjentów są dosyć krępujące, możliwość skorzystania z terapii, która jest aplikowana z zewnątrz, bez konieczności rozbierania się i ingerowania w jamy ciała, jest sytuacją komfortową.

Ludzkie ciało stanowi dobry przewodnik dla pola magnetycznego. W momencie przyłożenia wysokoenergetycznego pulsacyjnego pola magnetycznego, tkanki organizmu są stymulowane w miarę penetracji tego pola w głąb organizmu. Pobudza to w następstwie komórki nerwowe, mięśnie oraz naczynia krwionośne. W przeciwieństwie do stymulacji elektrycznej działającej jedynie na powierzchni, stymulacja wywołana silnym polem magnetycznym przenika głęboko do wnętrza organizmu, pobudzając tkanki. Głębokość penetracji sięga do 10 cm.

Najczęstsze wskazania:

Nietrzymanie moczu

Ostre/przewlekłe bóle uroginekologiczne

Dysfunkcje seksualne

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego

Regeneracja poporodowa

Wzmocnienie mięśni dna miednicy

Rehabilitacja po prostatektomii

Zalety

Szybki powrót do sprawności fizycznej

Skuteczna i bezinwazyjna terapia

Bezbolesne zabiegi

Bezpieczny w użyciu

Precyzyjna i komfortowa terapia.

Relizacja: Agencja Reklamowa REKOS - tworzenie stron internetowych, projektowanie graficzne, drukarnia

Facebook