Techniki mięśniowo-powięziowe

Powięź porównać można do siatki, która otacza mięśnie, więzadła, organy wewnętrzne, naczynia krwionośne, naczynia limfatyczne i tkankę nerwową. Właściwie nie ma w naszym organizmie komórek, które nie są objęte powięzią.

Powiezie łączą się w taśmy – mięśniowo powięziowe – pasy utrzymujące i spinające szkielet człowieka. Uszkodzenie w obrębie systemu powięziowego może spowodować wzmożone napięcie nawet w odrębnych obszarach naszego organizmu, powodując kompresje w stawach, ograniczenie przepływu płynów oraz ucisk na struktury nerwowe, a tym samym objawy bólowe.

Terapeuta poszukuje ograniczenia w przesuwalności powięzi mięśniowo-szkieletowej, pozwalając na zidentyfikowanie specyficznie zlokalizowanych stref powięzi łączących się z określonymi zaburzeniami ruchomości.

Szczegółowo opracowane modele terapii pomagają w wyborze konkretnych stref naszego ciała wymagających leczenia, po wcześniejszym ustaleniu który ruch jest bolesny i ograniczony. Pojęcie terapii mięśniowo- powięziowych obejmuje techniki stosowane w leczeniu powięzi głębokiej i jej składowych mięśniowych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki manipulacji bądź mobilizacji danej strefy powięziowej, następuje przywrócenie ruchomości i w konsekwencji zmniejszenie bólu.

Relizacja: Agencja Reklamowa REKOS - tworzenie stron internetowych, projektowanie graficzne, drukarnia

Facebook