TR-THERAPY – NOWOŚĆ

TERAPIA RADIOFALOWA UKIERUNKOWANA

BTL-6000 TR-Therapy to narzędzie, które pozwala fizjoterapeutom prowadzić wszechstronną i kompleksową terapię. Bardzo ważną zaletą urządzenia jest fakt, że doskonale wpisuje się w pracę terapeutów manualnych. Indywidualne podejście do pacjenta, umiejętności i doświadczenie terapeuty wzbogacone o innowacyjny bodziec fizykalny TR-Therapy zapewniają lepsze i szybsze rezultaty terapeutyczne.

Takie rewolucyjne połączenie bodźca fizykalnego z technikami i metodami manualnymi oraz kinezy-terapią maksymalizując efekty terapii, jednocześnie czynią zabieg przyjemnym i komfortowym.

ZASTOSOWANIE TR-THERAPY

Zastosowanie Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej w wielu schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego umożliwia skuteczne leczenie szerokiej grupy pacjentów. Dolegliwości, które mogą być poddane terapii, są schorzeniami układu narządu ruchu, takimi jak:

 • miejscowe przykurcze mięśniowe,
 • punkty spustowe,
 • zespoły przeciążeniowe mięśni,
 • stany zapalne ścięgien,
 • dolegliwości ze strony kręgosłupa szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowo-krzyżowego,
 • choroby zwyrodnieniowe stawów,
 • entezopatie,

ponadto terapia ta doskonale sprawdza się w przypadku urazów i związanych z nimi obrzęków.

Efekty terapeutyczne zauważalne są natychmiast i utrzymują się długo po zakończeniu zabiegu. Możliwość zastosowania trybu termicznego oraz atermicznego umożliwia wykonanie zabiegu w stadium ostrym i przewlekłym. W TR-Therapy wykorzystuje się umiejętności terapeuty i ściśle łączy z pracą z urządzeniem. Z powodzeniem stosuje się techniki masażu, ruchu biernego, aktywacji mięśniowej jednocześnie wykonując zabieg TR-Therapy. Połączenie umiejętności manualnych terapeuty z aparatem BTL-6000 TR-Therapy czyni taką formę terapii nowoczesną i kompleksową, zapewniając jednocześnie natychmiastowe rezultaty.

EFEKTY TERAPEUTYCZNE TR-THERAPY

Redukcja obrzęków

Ściany tętniczek są powiększone, a kapilary rozluźnione, dzięki czemu miejscowe ukrwienie jest zwiększone. Prowadzi to do poprawy krążenia limfy, a następnie redukcji obrzęku.

Regeneracja tkanek

Poprawa miejscowego metabolizmu tkankowego jest naturalnym i istotnym rezultatem Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej. Prowadzi ona do przyspieszonej regeneracji tkanek miękkich i szybszego usuwania produktów przemiany materii.

Rozluźnienie mięśni

Precyzyjne działanie Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej na hipertoniczne włókna mięśniowe wywołuje ich natychmiastowe rozluźnienie. Efekt miorelaksacji opiera się przede wszystkim na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, które następuje już w trakcie zabiegu i jest odpowiedzialne za większe zaopatrzenie tkanek w substancje odżywcze.

Ulga w bólu

Głównym efektem Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej jest działanie przeciwbólowe wynikające z rozluźnienia mięśniowego, redukcji obrzęku oraz regeneracji tkanek.

KORZYŚCI STOSOWANIA TR-THERAPY

Korzyści dla terapeuty:

 • połączenie umiejętności manualnych terapeuty z leczniczym działaniem bodźca fizykalnego
 • szybkie przystąpienie do terapii, również w stanach ostrych (praca termiczna lub atermiczna)
 • szybkie, skuteczne i bezpieczne działanie
 • odciążenie i bezpieczeństwo fizjoterapeuty

Korzyści dla pacjenta:

 • szybka ulga w bólu
 • szybkie, skuteczne i bezpieczne działanie
 • przyjemna i komfortowa terapia
 • połączenie różnych metod leczenia (terapeuta + TR-Therapy)
 • redukcja objawów pozabiegowych

SELEKTYWNY WPŁYW NA TKANKI

Dwa tryby pracy: pojemnościowy i rezystywny

Dzięki wykorzystaniu w TR-Therapy dwóch różnych trybów pracy mobilnych elektrod czynnych możliwa jest precyzyjna i skuteczna terapia na określonej głębokości poszczególnych tkanek. Elektroda pojemnościowa skupia energię na warstwach tkanki mięśniowej. Przy użyciu elektrody rezystywnej działaniu poddane są tkanki o wyższej impedancji, takie jak przyczepy mięśni oraz więzadła.

Terapia ciągła i impulsowa

Jednym z efektów terapeutycznych występujących podczas zabiegu jest lokalna hipertermia, do której dochodzi dzięki wytwarzaniu w tkankach ciepła endogennego. Zmieniając ustawienia mocy podczas terapii możemy optymalnie rozgrzać opracowywane struktury w celu rozluźnienia mięśni i ukojenia bólu. Natomiast przejście do pracy w trybie impulsowym z odpowiednim współczynnikiem wypełnienia redukuje efekt termiczny i pozwala na zastosowanie terapii w stanach ostrych, ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwbólowe oraz regeneracyjne.

DYNAMICZNA KONTROLA IMPEDANCJI

Terapia Radiofalowa Ukierunkowana TR-Therapy charakteryzuje się Dynamiczną Kontrolą Impedancji (Dynamic Impedance Control) która automatycznie dopasowuje moc w trakcie terapii. Impedancja tkanki jest mierzona przez cały czas trwania zabiegu.

Moc jest regulowana w taki sposób, aby była odpowiednia do rodzaju i warunków leczonej tkanki. W tym samym czasie wartość szczytowa jest modulowana, a tkanka jest równomiernie ogrzewana, niezależnie od jej bezpośredniej impedancji.

Relizacja: Agencja Reklamowa REKOS - tworzenie stron internetowych, projektowanie graficzne, drukarnia

Facebook